جزیره‌ی شاتر» یکی از آن فیلم‌های ویژه‌ای است که پس از پایان مخاطبش را مدهوش، تنها و گم‌شده رها می‌کند. می‌خواهیم این‌بار با نگاهی موشکافانه تمام لایه‌های این اثر را کند و کاو، و تا جای ممکن نقاط تاریک و کور این داستان را روشن کنیم. با زومجی همراه باشید.

هشدار: این مطلب، داستان فیلم را لو می‌دهد.

توجه: برای یادآوری بهتر جزییات و اتفاقات، بهتر است فیلم را قبل از مطالعه‌ی این مطلب، تماشا کنید.

جذابیت دیدن فیلم‌های سینمایی برای من دقیقا شبیه به آن چیزی است که شوق و انگیزه‌ی کریستوفر نولان از خلق آثار سینمایی را سبب می‌شود، یعنی دیدن دنیاهایی جدید در قاب‌ تصویر که می‌توانی ساعاتی را به درونشان پناه ببری و از این روزمرگی‌ها و این دنیای حقیقی فاصله بگیری. نکته‌ای که به سینما و تلویزیون ارزش و اعتبار می‌بخشد، این است که می‌توانی در درونشان چیزهایی که تا به امروز ندیده بودی را تماشا کنی و کمی از فضای واقعی خودت دور شوی و در دنیایی که کارگردانِ اثر خلق کرده کند و کاو کنی. آثار بزرگ سینما برای من تعریفی ساده دارند و آن چیزی نیست جز این که آن‌قدر جذابیت داشته باشند که بتوانند مخاطب را بهت‌ زده به تیتراژ پایانی بدرقه کنند و در سطحی بالاتر کاری کنند که کار بیننده با فیلم بعد از دیدنش خاتمه پیدا نکند و در حقیقت پایان تماشای فیلم تازه آغاز دوره‌ی درگیر شدن او با اثر باشد.

الهام غفوری از پخش سریال خواب زده می گوید

تحلیل و نقد داستان فیلم Shutter Island / (بخش سوم)

تحلیل و نقد داستان فیلم Shutter Island / (بخش دوم)

تحلیل و نقد داستان فیلم Shutter Island / (بخش اول)

سرانجام اولین پوستر رسمی فیلم The Irishman منتشر شد

نحوه پخش نت موسیقی شما

گفتگو با نویسنده و کارگردان فیلم کوبیسم و سو لاسی

فیلم ,داستان ,اثر ,جذابیت ,تماشا ,مطلب، ,است که ,و در ,داستان فیلم ,این مطلب، ,برای من

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

قالب20 شرکت حسابداری حرفه ای مطالب اینترنتی hottv mahyacomputers faslebarantc فیلم های تخیلی bosakam heelma8 تی‌لِم